آشنائی با مسائل جسمی دوران بلوغ در دختران 

www.asheghi4u.net

معمولا ورود به نوجوانی با تحولات جسمی و روحی خاصی همراه است. تحولات جسمی ممکن است قابل رویت باشند و یا اینکه به چشم نیایند. مثلا تغییرات غدد داخلی بدن و ترشح هورمونها به چشم نمی آیند. اما مثلا رویش موی زیربغل قابل دیدن است. این تغییرات بنابر پیشینه خانوادگی، محل زندگی و چگونگی وضعیت تغذیه در افراد مختلف در زمان های متفاوتی شروع می شود. مثلا برای یک نفردر سن ۹ سالگی و برای نفر دیگری سن ۱۵سالگی اتفاق بیافتد.

از مواردی که قابل مشاهده است برای دختر خانم ها رشد سینه ها است که ممکن است اول یکی و بعدا دیگری و یا هر دو با هم رشد کنند. این را هم بگویم که در این مرحله سینه ها دردناک هستند ومعمولا از نظراندازه هم با هم برابر نیستند که امری کاملا طبیعی است. رویش موی اطراف ناحیه تناسلی و کمی بعد تر موهای زیر بغل هم در این دوران اتفاق میافتد. همینطور تغییر تدریجی اندامشان از حالت بچه گانه به فرم یک زن بالغ به صورت جمع شدن چربی در ناحیه شکم، اطرف ران و باسن است. در ضمن ترشحات واژن وعادت ماهیانه یا رگل، یا قائدگی یا پریود هم از این دوران شروع می شوند. در این مرحله اندام تناسلی هم رشد و تغییرمی کنند مثلا رنگ ناحیه تناسلی تیره تر می شود و در نهایت از نظر ظاهری به اندام فرد بالغ شباهت بیشتری پیدا می کند تا به آلت تناسلی یک کودک.

من از همین فرصت می خواهم استفاده کنم و یک دسته نکات دیگری را هم بگویم. شروع عادت ماهانه برای دختر خانم ها یک نقطه عطف و نشانه سلامت فرد است و خوشبختانه در فرهنگ ما در اکثر خانواده ها ورود به این مرحله توام با بالغ شدن برداشت می شود. یعنی بیشتر جنبه مثبت دارد تا منفی. اکثر دختر خانم ها پیش از اینکه اولین عادت ماهانه خود را داشته باشند از طریق مادر، خواهر بزرگتر، هم سن و سال های فامیل و یا دوستانشان در مدرسه با این پدیده آشنا می شوند اما گروهی هم هستند که پیش از اینکه چیزی در این مورد بدانند و یا شنیده باشند به یک باره با خونریزی مواجه می شوند که این می تواند برایشان بسیار ترسناک باشد و بعضا احساس منفی که به فرد می دهد باعث پایین آمدن اعتماد به نفس فرد و یا ناموفق بودن ارتباطات جنسی اش در زندگی آینده اش بشود.

من همینجا از پدر ها و مادرها بخصوص مادرها تقاضا می کنم که در این مورد در سن مناسب برای دخترتان توضیح دهید. و اگر احساس راحتی نمی کنید موضوع را با مسئولین مدرسه مطرح کنید تا مربیان بهداشت، ورزش و یا علوم تربیتی که معمولا با بچه ها نزدیک تر هستند بتوانند این موضوع را برایشان به موقع توضیح دهند.

با در نظر گرفتن میانگین سن عادت ماهانه در بین دختران ایرانی که غالبا در سال اول و یا دوم راهنمایی یعنی حدود ۱۲-۱۳ سالگی است، آموزش این نکته در کلاس سوم و یا چهارم ابتدایی یعنی در حدود ۹-۱۰ سالگی می تواند مفید باشد. چون افرادی هم هستند ممکن است زودتر به این مرحله برسند.

عادت ماهانه معمولا ماهی یکباراتفاق می افتد و به مدت ۳ تا ۷ روز ادامه دارد. در بعضی افراد این دوران طولانی تر است. در سال های اولیه زمان عادت ماهانه ممکن است منظم نباشد اما بعد از آن معمولا در دوره های بین ۲۴ تا ۳۲ روزه اتفاق می افتد.

در این دوران دخترخانم ممکن است دردهایی مثل درد کمر، درد زیر دل و غیره را داشته باشد و در بعضی افراد درد سینه ها هم به آن اضافه می شود. معمولا ورزش سبک، گرم کردن زیر شکم و یا نشستن بر روی کیسه آب گرم و غیره می تواند کمک کننده باشد. داشتن رژیم غذایی مناسب هم می تواند کمک کند که درچند برنامه آینده در موردش صحبت می کنیم. دراین دوران دختر خانم باید بطور مرتب نوار بهداشتی خود را تعویض کند یعنی حداکثر هر چهار ساعت یک بار. و بسته نوار بهداشتی را در جایی بدور از آلودگی و در پاکت بسته نگهداری کند. پس از استفاده هم باید آن را در روزنامه پیچیده و در سطل آشغال بیاندازد. افرادی که از پارچه استفاده می کنند باید فقط از پارچه نخی استفاده کنند، پارچه را تمیز بشورند و در جلوی آفتاب کاملا خشک کنند تا بتوانند دوباره از آن استفاده کنند و یا آن را اطو کنند.علاوه بر نوار بهداشتی و پارچه برخی افراد بخصوص در کشورهای غربی از تامپون استفاده می کنند. تامپون مثل یک گلوله فشرده شده از پنبه می ماند که داخل واژن گذاشته می شود تا خون را به خودش جذب بکند و نخ آن بیرون می ماند که برای بیرون آوردنش کمک می کند. در ایران تامپون در خانمهای مجرد کاربرد چندانی ندارد. زیرا داشتن پرده بکارت برای ازدواج مهم است و داخل کردن تامپون به واژن ممکن است به پرده آسیب بزند.

به هرحال برای کسانی که ممکن است از تامپون استفاده کنند باید چند نکته را یادآور بشوم: اول اینکه نحوه گذاشتن تامپون را از روی دستورات روی جعبه کاملا خوانده و دنبال کنید و حتی الامکان در طول شب از تامپون استفاده نکنید چون نمی توانید هر چهارساعت یکبار عوضش کنید. و اینکه به محض احساس ناراحتی در زیر دل و یا سرگیجه باید تامپون را از واژن خارج کنید و به پزشک مراجعه کنید بدلیل اینکه در موارد نادر ممکن است تامپون باعث عفونت باکتریایی بشود که باعث شوک شده و بعضا مهلک است.

- خاطره ۱۶ ساله از زنجان : من شنیدم که اگر در دوران قائدگی خود را بشویید دچار کمر درد می شوید. نشستن خود در این موقع از نظر بهداشتی ایرادی ندارد؟

در جواب به خاطره و دوستان دیگری که ممکن است این سئوال برایشان مطرح باشد باید بگویم که دوش گرفتن و شستن ناحیه تناسلی در دوران عادت ماهانه هیچ ضرری ندارد و خرافاتی که حاکی از بچه دار نشدن و کمر درد بر اثر سشتن ناحیه تناسلی در هنگام عادت ماهیانه است اصلا پایه علمی ندارد.

اتفاقا شستن ناحیه تناسلی با آب گرم کمی از ناراحتی ها و درد زیر دل را هم می تواند تخفیف بدهد. نظافت نکردن و نشستن این منطقه باعث بوی بد و بعضا ایجاد ناراحتی های پوستی مثل خارش و یا عفونتهای باکتریایی می شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۸۷ساعت 0:51  توسط علي سلطاني مجد  | 

 

ترديدهاي زنانه

 

دکتر پریسا شبانی

www.asheghi4u.net

ترشح از واژن شکایتی است که بسیاری از خانم‌ها را به مطب پزشکان می‌کشاند اما آیا همه این ترشحات نشانه بیماری هستند؟

لا‌کتوباسیل‌ها که به طور طبیعی در مخاط واژن حضور دارند، نه تنها مضر نیستند،‌بلکه فایده هم دارند.

دکتر پریسا شبانی

ترشح از واژن، علامت شایعی است. فرد گرفتار ممکن است مدتی تحمل کند و نگرانی ناشی از این که آیا به بیماری مقاربتی مبتلا شده یا نه را به جان بخرد؛ یا اینکه ممکن است همین نگرانی باعث مراجعه به این پزشک و آن پزشک و حتی متخصص زنان یا متخصص ارولوژی شود. آیا هر نوع ترشح واژن نشانه بیماری است؟ چه موقع باید نگران بود؟ این ترشحات با چه مکانیسمی ایجاد می‌شوند؟ مقاله زیر به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد. اول از همه باید دانست که ترشحات واژن دو نوعند.

ترشحات طبیعی (فیزیولوژیک) و ترشحات غیر طبیعی که نیاز به درمان دارند. اما کدام ترشحات طبیعی هستند و کدام غیرطبیعی؟

هر خانمی کیفیت طبیعی ترشحات خود را می‌داند و در واقع می‌داند که چه ترشحاتی در وی قابل قبول است و کدام ترشحات بیش از حد طبیعی است. اما نکته اینجاست که کیفیت و کمیت ترشحات واژن در هر زن در طول زمان و حتی در طول یک دوره ماهانه می‌تواند تغییر کند؛ مثلاً ترشحات قبل از بلوغ با ترشحات دوران بارداری و ترشحات پس از یائسگی متفاوت است. به همین ترتیب، هورمون‌ها تاثیر مهمی روی ترشحات واژن دارند و در نتیجه بارداری یا مصرف قرص‌های ضدبارداری ترشحات واژن را تغییر می‌دهد. در طول قاعدگی و دوره پس از زایمان هم کیفیت یا میزان ترشحات ممکن است تغییر کند. حتی عواملی مثل ورود منی به داخل واژن یا عادات مربوط به بهداشت فردی هم روی این ترشحات موِ‌ثر است.

بیش از حد دستکاری نکنید

واژن به طور طبیعی یک محیط استریل نیست، یعنی این طور نیست که از وجود هر گونه میکروبی پاک باشد. لاکتوباسیلها باکتری‌هایی هستند که به طور طبیعی در مخاط واژن حضور دارند و نه تنها مضر نیستند بلکه حداقل 2 فایده هم دارند: اول این که وجود آنها باعث می‌شود جا برای رشد باکتری‌های دیگر تنگ شود. دوم اینکه که آنها PH مخاط واژن را بین ۳/۸تا ( ۴/۴در حالت اسیدی) نگه می‌دارند و همین جلوی رشد باکتری‌های بیماری‌زا را می‌گیرد. بنابراین، اگر به هر دلیلی (مثل شست‌وشوی بیش از حد داخل واژن یا اصطلاحاً دوش واژینال) تجمع لاکتوباسیل‌ها در واژن دچار مشکل شود، میدان برای هنرنمایی میکروب‌های بیماری‌زا باز شده است. در چنین حالتی است که ترشحات واژن از حالت طبیعی خارج می‌شود.

واژینوز باکتریایی

گاردنلا واژینالیس معروف‌ترین باکتری‌ای است که وقتی PH واژن تغییر کرد، باعث دردسر می‌شود .در این حالت اصطلاحاً می‌گویند واژینوزباکتریال ایجاد شده است و مهم ترین علت آن هم ترشحات بدبوی واژن است. البته در نیمی از موارد هم واژینوزباکتریال هیچ علامتی ندارد. این بیماری اگر چه در زنانی که شرکای جنسی آنها به طور متناوب تغییر می‌کند بیشتر دیده می‌شود اما حتی در دختران و زنانی که هرگز تماس جنسی نداشته‌اند هم دیده می‌شود و بنابراین نمی‌شود آن را صرفاً یک بیماری مقاربتی نامید. در واقع علت اصلی ایجاد این بیماری، به هم خوردن توازن طبیعی باکتری‌های واژن (به اصطلاح پزشکان، به هم خوردن فلورنرمال واژن) است.عفونت کاندیدیایی بیماری شایع دیگری که گفته می‌شود حدود ۷۵ درصد زنان را در دوره‌ای از زندگیشان که قابلیت باروری دارند، مبتلا می‌کند و نیمی از زنان حتی ۲ بار یا بیشتر آن را تجربه می‌کنند، عفونت با قارچی است که عامل ایجاد برفک دهان نوزادان هم هست؛ قارچی موسوم به کاندیدا. در این بیماری هم ترشحات واژن افزایش می‌یابد، اما شاه علامت این بیماری، نه ترشح بلکه خارش واژن است. ۵ درصد زنان، دچار کاندیدیاز راجعه می‌شوند (طبق تعریف، وقوع ۴ یا بیشتر از ۴ حمله علامت‌دار بیماری در سال) که در این صورت اولاً باید به دنبال علت زمینه‌ای مثل دیابت، مصرف دراز مدت کورتون یا مصرف مکرر آنتی‌بیوتیک‌ها گشت و ثانیاً باید توجه کرد که ارتباط میان آلرژی، مخصوصاً آلرژی‌های فصلی، با این بیماری شناخته شده است و گاهی درمان حساسیت، به درمان این بیماری هم کمک می‌کند.

عوامل خطرزای عفونت‌های آمیزشی

اگر چه هر ۲ این بیماری‌ها واژینوز باکتریایی و کاندیدیاز واژینال، بیماری مقاربتی در نظر گرفته نمی‌شوند و حتی در دختران باکره هم ممکن است دیده شوند، اما به هر حال خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی در افرادی که دچار این بیماری‌ها می‌شوند، بیشتر از بقیه است. به طور کلی ۸ عامل خطرزا برای عفونت‌های مقاربتی از نظر گرفته می‌شود و کسانی که این عوامل را دارند، باید بیش از دیگران نسبت به تغییر در ترشحات واژن حساس باشند:

 -۱سن زیر ۲۵ سال

- ۲عدم استفاده از کاندوم

 -۳ازدواج در ۳ ماه گذشته

-۴ تماس‌های متعدد جنسی

-۵ علایمی مثل سوزش ادرار در همسر

-۶ سابقه قبلی ابتلا به بیماری مقاربتی

 -۷وجود علایمی مثل درد پایین شکم و درد تحریکی گردن رحم علاوه بر ترشح واژن

 -۸ رفتارهای پرخطر همسر یا شریک جنسی


توصیه‌هایی برای بیماران

۱- یکی از درمان‌های رایج کاندیدیاز، کرم میکونازول است. این دارو اثر مخربی بر روی لاتکس کاندوم‌ها می‌گذارد که می‌تواند منجر به شکست این روش   از جلوگیری بارداری شود. بنابراین هنگام استفاده از این دارو باید از روش پیشگیری دیگری استفاده کرد.

 -۲در واژینوز باکتریایی نیازی به درمان همزمان همسر بیمار وجود ندارد اما در سایر بیماری‌های مقاربتی، همسر به طور همزمان باید درمان شود.

۳- به طور کلی به همسران بیماران مبتلا به ترشح واژن توصیه می‌شود که از کاندوم استفاده کنند. استفاده از کاندوم خطر عود واژینوز باکتریایی را کاهش می‌دهد.

 دوره‌های کوتاه مدت درمان اغلب باعث بهبود علایم می‌شود اما عدم توازن باکتری‌ها در واژن ممکن است باقی بماند و همین باعث عود علایم پس از درمان است.

 -۵زنانی که آی‌یودی دارند بیشتر به واژینوز باکتریایی مبتلا می‌شوند.

۶- بعد از یائسگی، تغییرات واژن ممکن است بیماران را مستعد ابتلا به عفونت واژن کند. هورمون درمانی جایگزین به صورت استروژن داخل واژن، باعث بهبود این وضعیت می‌شود

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۷ساعت 0:10  توسط علي سلطاني مجد  | 

 

وقتي همسرم به خانه بر ميگردد چه كار كنم

زنیب شاهدی

منبع سايت آفتاب

www.asheghi4u.net

تا به حال فکر کردهاید که در ۳۶۵ روز سال شما یا همسرتان چند بار از سرکار به خانه بر میگردد؟ آیا هرگز برای اینکه این اتفاق به اتفاقی خوشایند تبدیل شود کاری کردهاید؟ اگر این کار را نکردهاید، بد نیست از این به بعد فکری بکنید:


وقتی به خانه برمیگردم چه کار کنم؟
شما ساعتهای طولانی را دور از خانه گذراندهاید. وقتی به خانه برمیگردید افراد خانواده نیاز دارند با شما ارتباط برقرار کنند، ساعتهاست که آنها شما را ندیدهاند! بنابراین بیاموزید که هر چه سریعتر خود را با محیط خانه تطبیق دهید.
۱)
وقتی از محل کار خارج شدید، سطل زبالهای پیدا کنید، در کنار آن مکثی کنید و همه افکار و مشکلات مربوط به کارتان را درون آن بیندازید! حالا وقت آن است که ذهن پاکسازی شدهتان را به سمت خانه سوق دهید. برای خانه خرید کنید، سعی کنید مناسبتهای امشب را به خاطر بیاورید (تولد، سالگرد ازدواج، یا قرار میهمانی) میتوانید موقع انتظار پشت چراغ قرمز قوه تخیلتان را به کار بیندازید و سری به خانه بزنید، به تکتک اتاقها سرک بکشید و افراد خانواده را در حالیکه هر یک به کاری مشغول هستند، تجسم کنید. خلاصه هر کاری را که فکر میکنید ذهنتان را به سمت خانه میکشاند انجام دهید، نگران نباشید: فردا صبح به اندازه کافی وقت برای پرداختن به مسائل کاری خواهید داشت!
۲)
انتظار نداشته باشید هنگام ورود به خانه، همسرتان با یک دسته گل منتظرتان ایستاده باشد. او نمیتواند همه کارهایش را کنار بگذارد و مدتها چشمبه در بدوزد تا شما وارد شوید.
۳)
هرگز، هرگز و هرگز کارهای عقب افتاده را به خانه نبرید. شاید این را بارها شنیده باشید، اما مطمئن شوید که به آن عمل میکنید. فرصت کوتاه حضورتان در خانه را از افراد خانواده و بهخصوص همسرتان دریغ نکنید.
۴)
از همسرتان بپرسید که آیا روز خوبی را پشت سر گذاشته یا نه. به حرفهایش توجه کنید، اما در مورد کارهایش قضاوت نکنید. با او همدردی کنید، بگذارید هر چه میخواهد گله و شکایت کند. از اظهار نظر بپرهیزید؛ مگر اینکه خودش از شما بخواهد.
۵)
از همسرتان تشکر کنید، این کار جادو میکند.
۶)
برای اینکه شب خوبی در پیش داشته باشید طرحهای خلاقانه به کار ببرید. هر شب برای خوشحالی همسرتان کاری هر چند کوچک انجام دهید.
۷)
اصلاً خوب نیست که به محض ورود به خانه، به تلویزیون بچسبید و یا پشت روزنامه کیهان شوید!
۸)
و مهمتر از همه: حتماً هنگام ورود به خانه لبخند به لب داشته باشید، حتی اگر همه کشتیهایتان غرق شده باشد.


وقتی همسرم به خانه برمیگردد چه کار کنم؟
این که موقع بازگشت همسرتان به خانه چه کاری انجام دهیداهمیت زیادی دارد. این مسئله تعیین میکند که آیا شب خوبی را در کنار هم خواهید داشت یا نه و تقریباً همه زن و شوهرها فقط همین چند ساعت شبانه را برای صحبت کردن و با هم بودن فرصت دارند. پس بهتر است برای هر چه دلپذیرتر کردن آن دست به کار شوید.
۱)
همسرتان ساعتهای طولانی را در محیط کار سپری کرده است. او برای انطباق با محیط جدید، یعنی خانه نیاز به فرصت دارد. انتظار نداشته باشید به محض ورود، بنشیند و درباره مسائل خانه با شما به بحث و گفتوگو بپردازد. معمولاً یک فرصت ۲۰ تا ۳۰ دقیقهای کفایت میکند.
۲)
به حضور همسرتان در خانه اهمیت بدهید. هنگام بازگشت او را تحویل بگیرید. از شما انتظار نمیرود هر شب با یک دستهگل منتظر ورود همسرتان باشید، گاهی یک سلام و احوالپرسی گرم مؤثرتر است. به هر شیوهای که میتوانید یا بهتر است بگویم به بهترین شیوه به او نشان بدهید که متوجه حضورش در خانه شدهاید. به سریال مورد علاقهتان خیره نمانید. برای چند دقیقه از آشپزخانه یا اتاق بیرون بیائید.
۳)
برای بازگشت همسرتان از قبل برنامهریزی کنید. کارهای مهم و نیازمند توجه و دقت زیاد را پیش از این به اتمام برسانید. به خود فرصتی بدهید تا با همسرتان بنشینید و یک فنجان چای بنوشید. زمان شام را طوری تنظیم کنید که همه افراد خانواده دور هم باشید.
۴)
از همسرتان بپرسید که آیا روز خوبی را پشت سر گذاشته یا نه؛ اما از او بازجوئی نکنید و از کنجکاویهای بیمورد و سئوالات بیش از حد بپرهیزید. در مورد کارهایش قضاوت نکنید فقط گوش کنید؛ مگر اینکه خودش از شما اظهار نظر بخواهد.
۵)
اول اخبار خوب را به او بگوئید. تا حد ممکن بدها را سانسور کنید. نگذارید رویدادهای ناخوشایند و یا گله و شکایتها لحظات زیبائی با هم بودنتان را تحت تأثیر قرار دهد.
۶)
برای اینکه شب خوبی داشته باشید، طرحهای خلاقانه به کار ببرید. هر شب فکر تازهای بکنید تا زندگیتان تکراری و ملالتآور نشود.
۷)
اصلاً خوب نیست که موقع ورود همسرتان به تلویزیون چسبیده باشید و یا در آشپزخانه پنهان شده باشید!
۸)
و مهمتر از همه: حتماً هنگام ورود همسرتان به خانه لبخند به لب داشته باشید، حتی اگر کوهی از مشکلات بر دوشتان سنگینی میکند.
 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۷ساعت 0:50  توسط علي سلطاني مجد  | 

 

انتظارات زنان از مردان در رابطه جنسي و آشنايي با فانتزيهاي جنسي زنان


مقاله از علي سلطاني مجد

www.asheghi4u.net

برای مشاهده مقاله مربوط به فانتیزیهای جنسی مردان و انتظارات آنها از زنان در رابطه جنسی روی اینجا کلیک کنید.


غرايز آشكار و نهان زنان و مردان :

تا حالا خيلي شنديده ايم كه زنان وقتي در مورد مردان صحبت ميكنند ميگويند مردان همه ي فكرو ذهنشون در رابطه جنسي خلاصه ميشه و فقط به دنبال غريزه جنسي خود هستند و همينطور شنيده ايم كه مردان نيز در مورد زنان مي گويند زنان هميشه به دنبال قرو فر خودشون هستند و خلاصه اينگونه حرفها آنچه مسلم است هم زنان و هم مردان هم داراي ميل جنسي هستند و هم مايلند به سر و وضع خود برسند اما تفاوت در اينست كه  نيازهاي انسانها به دو نوع تقسيم مي شود نيازهاي آشكار و نيازهاي نهان يا پنهان ، غريزه جنسي در مردان از نيازهاي بارز يا آشكار انها ميباشد و در عوض حس خودنمايي و ظاهر آرايي از نيازهاي نهان آنها اين در حاليست كه ميل جنسي در زنان از نيازهاي نهان و ميل به خودنمائي از نيازهاي آشكار آنها به شمار ميرود اما وجه مشترك اين دو گروه اينست كه هر دوي انها چه زن و چه مرد هخر دو نياز را دارا ميباشند .

پس تا اينجاي مطلب به اين نتيجه رسيديم كه نياز جنسي در هر دو جنس زن و مرد قرار داده شده و هيچكس نميتواند ادعا كند ميل جنسي جنسي در او وجود ندارد چرا كه خداوند غريزه جنسي را در وجود همه ماها قرار داده است.


تفكرات جنسي زنان و شخصيتي كه از آنها ميبينيم


زنان همچون مردان داراي تفكرات جنسي مختلفي هستند كه از آنها به عنوان فانتيزيهاي جنسي در ادامه مطلب ياد خواهيم كرد  اما اين تفكرات جنسي برگرفته از نيازهاي روحي و رواني آنهاست رابطه جنسي بين زن و شوهر از چه جهت مقدس است ؟ آيا فقط به خاطر اينكه با انجام يكسري اعمال فيزيكي به ارضاي جنسي برسيم ؟ مسلما اگر اينگونه بود پس از لحظاتي يا ساعاتي مجددا نياز جنسي  به حد اول خود برميگشت و انگار نه انگار پس هدف از رابطه جنسي بين زن و شوهر ارضاي جنسي و ارضاي روحي رواني ميباشد ارضاي روحي و رواني تاثيرات دراز مدتي برروي رفتارهاي زن و شوهر در زندگي زناشويي دارد و اين همان مقدس بودن رابطه جنس ببن زن و شوهر ميباشد حال آنكه اكثر افراد متاسفانه فقط بخش اول كه همان ارضاي جنسيست را دنبال مي كنند و اگر به دنبال ارضاي جنسي و روحي هر دو باشند لذتي چندين برابر و البته ماندگار در آنها شكل ميگيرد . پس با ارضاي روحي و رواني آشنا شديم حالا هر انساني براي رسيدن به ارضاي روحي و رواني تفكراتي در سر دارد كه همان تفكرات جنسي ميباشد اين تفكرات جنسي يا همان فانتيزي هاي جنسي كاملا متفاوت از شخصيت بروني افراد است  كه در زير به آنها اشاره ميكنيم :

تعريف فانتيزهاي جنسي : به اعمال و رفتاري كه  در مورد رابطه جنسي در ذهن افراد دشكل ميگيرد كه بيشتر جنبه رواني دارد فانتيزهاي جنسي يا در اصطلاح علم سكسولوژي فتيش گفته مي شود  كه در افراد مختلف متفاوت ميباشد به عبارتي  تفكراتي  كه مردان و زنان  را تحريك ميكند و در رابطه جنسي به دنبال رفع نیاز آن ميباشند. كه البته همانطور كه گفته شد در افراد مختلف متفاوت است.

مثال :برخي مردان از موي بلند همسر خود لذت ميبرند و تحريك مي شوند  اين در حاليست كه شايد موي بلند اصلا براي مردي ديگر جلب توجه نكند چه برسه به اينكه تحريك بشود .


فانتزیهای جنسی زنان :

زنان دوست دارند لمس شوند  ، زنان از اینکه از آنها به عنوان ابزاری برای ارضای غریزه جنسی  نگاه شود تنفر دارند . بطور کلی رشته های عصبی که سنسورهای تحریک و لذت جنسی زن را در تمامی نقاط بدن آنها گسترش داده  زنان از حاشیه در رابطه جنسی لذت میبرند زنان عاشق نوازش شدن هستند . اکثر زنان از مردانی که بدن آنها همچون زنان میباشد بیزارند طبق آمار گیری که از 1000 زوج بدست آمده اکثر خانمها از اینکه سینه های شوهرشان مو داشته باشد بیشتر لذت میبرند . اکثر زنان از مرد ان چاق و مردان لاغر بیزارند آنها مردی میخواهند نه خیلی هیکلی و عضلانی و نه خیلی لاغر مردی کاملا متوسط در فانتزیهای جنسی خود عموما مردانی را تجسم میکنند که قد نسبتا بلندی دارند .اکثر زنان از مردانی که رفتارهای زنانه دارند بیزارند از مرداین که موهای پای خود را اصلاح میکنند از مردانی که ابروهای خود را بر میدارند البته نا گفته نماند از مردان شیک پوش و خوش تیپ لذت میبرند . اکثر زنان ازمرداین که صورت نیمه اصلاح شده دارند بیزارند منظور این نیست که همه ریش و سبیل خود را بتراشند منظور اینست که مرتب باشید .

برای یک معاشقه میتوانید همسر خود را غافلگیر کنید اما اکثر زنان دوست دارند در بهترین وضعیت از نظر ظاهری با همسر خود رابطه جنسی داشته باشند زنان بر روی اندام خود حساس هستند آنها دوست ندارند زمانی که موهای پای آنها مشخص است با شوهرشان همبستر شوند و تجیح میدهند در حالتsmooth کامل با شوهر خود همبستر شوند  پس از قبل به آنها آمادگی لازم را بدهید  مسئله بعدی به علت فعل و انفعالات هورموینی رابطه جنسی بر روی زنان تاثیر روحی و روانی بیشتری دارد تا بر روی مردان پس انها از نظر روحی هم باید امادگی برقراری رابطه را داشته باشند .

برای معاشقه زمانی را مشخص نکنید اما توصیه می شود رابطه جنسی  شب باشد .

زنان تمایل دارند شوهر انها پس از رابطه جنسی به همان گرمی قبل ازرابطه باشد و او  را در آغوش بگیرد پس آقایان بعد از رابطه جنسی پشتشونو به همسر خود نکنند و با خیال راحت بخوابند طوری که انگار همسرشون وسیله ای برای ارضا بوده و حقی ندارد .

زنان تمایل دارند در حین رابطه جنسی با آنها به ارامی صحبت شود . تفاوت عمده مردان و زنان در حین رابطه جنسی اینست که مردان به دنبال نقطه پایانی هستند و زنان تمایل دارند پایانی وجود نداشته باشد  از دیگر تفاوت مردان و زنان در حین رابطه جنسی اینست که زنان به رفتارهای قبل و بعد از رابطه جنسی اهمیت میدهند اما مردان فقط و فقط به رابطه جنسی . اکثر مواقع مردان زود ارضا می شوند و این در حالیست که همسر آنها درست زمانی که تحریک میشود باید رابطه جنسی خود را به خاطر ارضا شدن شوهر خود رها کند چرا که مردان پس از ارضای جنسی شدیدا احساس خستگی میکنند . به همین علت است که بارهای گفته می شود  به پیش نوازی و معاشقه پیش از رابطه جنسی اهمیت زیادی بدهید .

زنان به بوی بدن و بوی عطر حساسند مردان کمتر به این مسائل توجه میکنند . زنان تمایل دارند در رابطه جنسی هم رده شوهر خود باشند نه اینکه فقط به پوزیشنها و خواسته های شوهرشان تن در دهند.

زنان تمایل دارند مورد توجه قرار گیرند پس مردی موفق است که به کوچکترین جزییات و تغییرات در نوع پوشش آرایش و رفتار زن خود دقت کند . تا میتوانید رابطه جنسی خود را طولانی کنید عجولانه برخورد نکنید به همسرتان ارامش دهید . متاسفانه اکثر روابط جنسی بین زوجین شاید 30 دقیقه به طول بیانجامد در صورتی که بیشترین زمان باید فقط صرف تحریک کردن یکدیگر شود


زنان به محلی که رابطه جنسی را با همسر خود تجربه میکنند اهمیت زیادی میدهند یعنی شرایط محیطی بر روی آنها تاثیر گذار است . رفتار شما پس از رابطه جنسی نیز برای همسر شما اهمیت دارد . حتی اسلام نیز در این زمینه توصیه هایی داشته موفق باشيد


برای مشاهده مقاله مربوط به فانتیزیهای جنسی مردان و انتظارات آنها از زنان در رابطه جنسی روی اینجا کلیک کنید.


با تشكر از شما علي سلطاني مجد 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۷ساعت 0:50  توسط علي سلطاني مجد  | 
 

آماري متفاوت از خانمها و آقايان

www.asheghi4u.net

حدودا مدت 6 ماه ازراه اندازي آزمون سنجش آمادگي ازدواج در سايت تنظيم www.tanzimekhanevadeh.ir خانواده ميگذره هدف از اين آزمون شناسايي موقعيت افراد و سنجش ميزان آمادگي آنها براي ازدواج بوده كه در دو گروه آقايان و خانمها و براي هر گروه در سه بخش كه بخش اول مربوط به شناسايي موقعيت اقتصادي و اجتماعي بخش دوم شناساي طرق آشنايي و معيار شناسي و مهم ترين بخش كه مربوط به روابط زناشويي و مسائل جنسي ميباشد از بخشهاي تشكيل دهنده اين آزمون ميباشد كه پس از تكميل سوالات و ارسال آن به صورت آنلاين طي مدت تعيين شده پاسخ اين آزمون در سايت درج مي شود( براي مشاهده نتايج آزمون روي اينجا كليك كنيد ) و نتايج هر بخش بر مبناي درصد بهمراه نظر كامل مشاور در سايت درج ميگردد. سوالات تعيين شده براي اين ازمون بر اساس  مشكلات و شرايط جامعه و همچنين بر اساس مشكلات زناشويي زوجين در نظر گرفته شده. تا تاريخ 10 شهريور ماه حدودا 217 نفر در اين آزمون شركت كردند كه از اين تعداد 107 نفر اقا و 110 نفر الباقي را خانمها تشكيل داده اند طي آمارگيري كه انجام شده تا كنون نتايج زير بدست امده كه به استحضار كاربران ميرسد.

------------------------- خانمها : -------------------------

معيار شناسي :

حدودا 80 درصد خانمها ظاهر و تيپ همسر ايندشون رو از اولين معيار خود ميدانند.

حدود 70 درصد خانمها وضعيت اقتصادي همسر آينده خود را از معيارهاي دوم تا چهارم خود براي انتخاب همسر ميدانند.

 حدود 70 درصد از خانمها تحصيلات همسر اينده خود را از معيارهاي دوم تا پنجم عنوان كرده اند.

حدود 40 درصد از خانمها شخصيت همسر اينده خود را از معيارهاي سوم تا پنجم عنوان كرده اند.

شناسايي وضعيت اقتصادي و نوع آشنايي :

حدودا 75 درصد خانمها ي شاغلي كه در اين آزمون شركت كردند بيش از 80 درصد از درامد خود را صرف وضعيت ظاهري خود ميكنند.

حدودا 15 درصد از خانمهاي شاغل به فكر پس انداز هستند

حدودا 65 درصد از خانمها ميزان وجهي كه از همسر اينده خود بعنوان ماهيانه انتظار دراند دريافت كنند را بين 200000 تومان تا 3 ميليون تومان قيد كرده اند جالب اينجاست كه خانمها شاغل انتظار دريافت وجه بيشتري داشته اند.

حدودا 80 درصد خانمها ترجيح داده اند خانوادشون تا زمان خواستگاري از رابطه آشنايي انها با طرف مقابلشون مطلع نشوند.

حدودا 95 درصد از خانمها ترجيح ميدهند قبل از ازدواج رابطه دوستي را براي مدتي با طرف مقابل تجربه كنند.

حدودا 75 درصد خانمها اگر از كسي خوششان بيايد منتظر ميمانند تا طرف مقابل پاپيش بگذارد

15 درصد خانمها اگر از كسي خوششان بيايد به طور غير مستقيم موضوع را به اطلاع طرف مقابل ميرسانند.

حدودا 70 درصد خانمها انتظار دارند همسر اينده انها بيش از 80درصد از معيارهاي آنها را دارا باشد

10 درصد انتظار دارند همسر انها 100 درصد معيارهاي انها را دارا باشد.

روابط زناشويي و مسائل جنسي :

حدودا 80 درصد از خانمها به نظر همسرشان بيشتر از نظر افراد خانواده خودشان اهميت ميدهند

حدودا 50 درصد از خانمها از نيازهاي جنسي خود كه همسر انها قادر به انجام آنها نيست صرف نظر ميكنند

حدود 30 درصد از خانمها در مقابل عدم براورده شدن نيازهاي جنسي خود اقدام متقابل انجام ميدهند

حدودا 80 درصد از خانمها ترجيح ميدهند دوستان نزديك همسر اينده خود را بشناسند

حدودا 40 درصد خانمها ترجيح ميدهند همسر آنيده انها فقط با دوستان متاهل خود ارتباط داشته باشد.

حدود 80 درصد خانمها در صورت اعتراض همسر انها به رابطه انها با دوستانشان رابطه دوستي خود را محدود كرده اما قطع نخواهند كرد

حدود 70 درصد از خانمها انتظار دارند در حين دعوا اگر قصد رفتن به منزل پدري بعنوان قهر را دارند همسر انها از انها بخواهد كنارش بماند و منزل را ترك نكند.

20 درصد از خانمها منزل را ترك نميكنند و 10  درصد هم موارد ديگر را قيد كرده اند.

65 درصد خانمها نميدانند ايا از انتخاب خود پشيمان ميشوند يا خير

60 درصد خانمها عصبانيت خود را كنترل ميكنند

75 درصد خانمها ترجيح ميدهند با فردي ازدواج كنند كه از نظر ديني و مذهبي هم عقيده آنها باشد

75 درصد خانمها به اين سوال كه اگر صداقت شما باعث تفرقه در رابطه زناشويي شود ولي دروغ شما باعث پيوند زناشويي محكم تري شود دروغ را ترجيح ميدهند.10 درصد گفته اند نميدانند و 15 درصد صداقت را عنوان كرده اند.

60 درصد خانمها اعتقاد دارند لباس پوشيدن انها ربطي به همسر انها ندارد.

75 درصد خانمها اگر نيازي داشته باشند كه همسر انها نتواند انها را تامين كند در صورت تلاش همسر و عدم موفقيت از نياز خود منصرف ميشوند

55 درصد خانمها اگر نياز به رابطه جنسي داشته باشند اما همسر انها تمايلي نداشته باشد از نياز خود منصرف شده و خويشتن داري ميكنند.

35 درصد اقدام متقابل انجام ميدهند.

-----------------------آقايان :------------------------

معيار شناسي :

حدودا 70 درصد از اقايان ظاهر و اندام همسر اينده خود را بين سومين تا ششمين معيار خود قيد كرده اند.

حدود 80 درصد اقايان اخلاق و رفتار و ايمان را از اولويت هاي اول تا چهارم خود قيد كرده اند

حدود 60 درصد اقايان خانواده طرف مقابل خود را از اولويتهاي پنجم تا هشتم قيد كرده اند

حدود 50 درصد اقايان تحصيلات را از اولويتهاي دوم تا چهارم قيد كرده اند

حدود 35 درصد از اقايان سطح مالي خانواده طرف مقابل خود را از معيارهاي پنجم تا نهم قيد كرده اند.

شناسايي وضعيت اقتصادي و نوع آشنايي :

حدود 75 درصد از اقايون از نظر شرايط مسكن ، درامد  ، وضعيت نظام وظيفه ، ثبات شغلي  ، بيمه و تحصيلات دو يا سه مورد را كمبود دارند.

تنها حدود 5 درصد از اقايان بين سنين 20 تا 29 سال كليه شرايط بالا را دارا ميباشند.

حدودا 70 درصد اقايان ميزان پول ماهيانه اي را كه براي همسر اينده خود در نظر دارند بين 15000 تومان تا 400000 تومان قيد كرده اند.

حدودا 60 درصد اقايان به صورت استخدام قرار دادي بدون بيمه هستند .

حدود 70 درصد از اقايان ماهيانه قسط پرداخت ميكنند.

98 درصد اقاين ترجيح ميدهند قبل از ازدواج رابطه دوستي را با طرف مقابل تجربه كنند.

حدودا 70 درصد اقاين ترجيح ميدهند تا آماده شدن شرايط خود و طرف مقابل خود خانواده ها را در جريان آنشايي نگذارند.

حدود 75 درصد از آقاين اگر از كسي خوششان بيايد خودشان پيش قدم ميشوند

حدود 20 درصد به صورت غير مستقيم موضوع را مطرح ميكنند و 5 درصد منتظر ميماند تا خود طرف متوجه شود و يا پيش قدم شود.

حدود 80 درصد از اقايان ترجيح ميدهند همسر اينده انها حداقل 70 درصد از معيارهاي مد نظر انها را داشته باشد.

حدود 40 درصداز اقايان به خانواده خود وابستگي شديد دارند 20 درصد در حد معمولي و الباقي وابستگي كمتري دارند.

روابط زناشويي و مسائل جنسي :

حدودا 70 درصد از اقايان به نظر همسرشان بيشتر از نظر افراد خانواده خودشان اهميت ميدهند

حدودا 35 درصد از آقايان از نيازهاي جنسي خود كه همسر انها قادر به انجام آنها نيست صرف نظر ميكنند 40 درصد آنها را وادار به انجام آن ميكنند 25 درصد اقدام متقابل انجام ميدهند.

حدودا 65  درصد از اقايان ترجيح ميدهند هسمر انها پس از ازدواج رابطه خود را با دوستان خود قطع يا بسيار محدود كند.

حدود 80 درصد آقاين با اشتغال همسر خود موافق هستند

حدود 60 درصد اقايان ترجيح ميدهند خود خرجي خانه را تامين كنند 25 درصد قيد كرده اند درامد همسرشان هم بايد براي تامين نيازهاي اقتصادي در نظر گرفته شود 15 درصد قيد كرده اند بهتر است   كه همسرشان در صورت نياز و به دلبخواه بخشي  درامد خود را صرف  نيازهاي اقتصادي كند .

حدودا 60 درصد اقايان اعتقاد دارند در حين دعوا همسرشان حق ترك كردن منزل را ندارد 20 درصد مانع ترك همسرشان ميشوند و 10 درصد از همسرشان تقاضا ميكنند كنار انها بماند 10 درصد خودشان همسرشان را تا منزل پدري همراهي ميكنند .

50 درصد از اقايان نميدانند ايا از انتخاب خود پشيمان ميشوند يا نه

75 درصد آقاين عصابانيت خود را آني نشان ميدهند و ترجيح ميدهند نگراني و مشكل بوجود آمده زود برطرف شود

80 درصد آقايان اگر نيازي داشته باشند كه همسر انها نتواند انها را تامين كند در صورت تلاش همسر و عدم موفقيت از نياز خود منصرف ميشوند

40 درصد آقايان به اين سوال كه اگر صداقت شما باعث تفرقه در رابطه زناشويي شود ولي دروغ شما باعث پيوند زناشويي محكم تري شود دروغ را ترجيح ميدهند. 20 درصد قيد كرده اند نميدانند و 40 درصد صداقت را عنوان كرده اند.

حدود 65 درصد آقايان پس از ازدواج روابط دوستي خود را محدود ميكنند.

حدودا 70 درصد از اقايان موضوعات را مستقيما مطرح ميكنند.

حدودا 35 درصد اقايان از نياز جنسي خود به علت شرايط نا مطلوب همسرشان صرف نظر ميكنند

حدودا  80درصد آقايان به اعتقادات ديني و مذهبي همسر خود اهميت زيادي ميدهند.

نكته جالب اينكه در اين ازمون تا كنون كسي نبوده كه از هر نظر 100 درصد كامل باشد و البته انتظار هم نميرود كه همچين فردي وجود خارجي داشته باشد . به هر حال از روي همين امار مي شود به عمده ترين دلايل شكست در زندگي زوجهاي جوان پي برد. البته اين امار بواسطه پاسخهاي درج شده توسط كاربران بوده است.

موفق باشيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۷ساعت 23:59  توسط علي سلطاني مجد  | 

كاربر گرامي اين وبلاگ در حال آماده سازي ميباشد و بزودي فعال ميگردد شما نيز ميتوانيد تا زمان آغاز فعاليت از لينكهاي زير جهت مشاهده مقالات استفاده كنيد

http://asheghi4u.blogsky.com

www.asheghi4u.net

www.tanzimekhanevadeh.ir

http://asheghi4u.blogfa.com

ارتباط با ما :

 info@tanzimekhanevadeh.ir

واحد پشتيباني و اطلاعات پايگاه اينترنتي تنظيم خانواده

۰۳۱۱-۷۸۱۰۹۸۰

۰۹۱۳۲۱۵۷۲۸۱

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۷ساعت 1:33  توسط علي سلطاني مجد  | 

شايع ترين اختلالات جنسی در زنان

ديماه 86

آيا براي بچه دار شدن آمادگي داريد؟

ديماه 86

تاثير رابطه جنسي بين زوجين بروي سلامتي

ديماه 86

علل شايع کاهش باروري در مردان

ديماه 86

انتظارات بي مورد دختران از پسران در دوران پيش از ازدواج

ديماه 86

آزار و سوء استفاده جنسی

ديماه 86

اهميت فاصله سني

ديماه 86

ارتباط دختر و پسر به منظور شناخت يكديگر به قصد ازدواج

ديماه 86

دستگاه وکيوم

ديماه 86

روشهاي برخورد با نق زدن

29/09/86

7 تيپ از آقايوني كه خانمها نمي توانند در مقابل آنها مقاومت كنند

25/09/86

چرا برخي جذب كساني ميشوند كه اهل خيانتند؟

23/09/86

چرا خانمها گریه می کنند؟

21/09/86

نکاتی برای مدیریت زمان

19/09/86

10 روش براي بازگرداندن خانم ها

17/09/86

تکنیکهای ارتباطی خانم ها و آقایون: دركم نميكني!

14/09/86

حفظ فضاي رومانتيك در ازدواج

12/09/86

رازهاي نهفته در رابطه جنسي

8/09/86

احاديث امامان و پيامبر اسلام ( ص) در مورد روابط جنسي بين زوجين

5/09/86

9اشتباهي كه نبايد در رابطه جنسي انجام داد

3/09/86

انتظارات مردان از زنان در رابطه جنسي و آشنايي با فانتزيهاي جنسي مردان

1/09/86

7 انتظار خانم ها در اولین ملاقات

30/08/86

لزوم تربیت جنسی کودکان

28/08/86

چگونه جذاب، فریبنده و دلربا باشیم؟

26/08/86

تغییرات رفتاری ، اجتماعی و بدنی بعد از وضع حمل و راهکارهای آن

23/08/86

5 نوع ازدواج - شما جزء کدام گروه هستید؟

21/08/86

آیا او مرد ایده آل شماست؟

17/08/86

چه چیزی در روابط شما را خوشحال می کند؟

14/08/86

3 اشتباه در برقراری رابطه و راه حل 2 مسئلهاصلی در روابط 

11/08/86

مفاهیم عشق

8/08/86

پاسخ کوتاه  به سوالات محرمانه جنسی  شما

5/08/86

پاسخ به سوالتی که نمیتوانید مطرح کنید

1/08/86

5 روش واداشتن مردان برای بیان احساست درونی

29/07/86

5 سؤالی که مردان از آن وحشت دارند - و چرا 

27/07/86

10بازی ذهنی خانمها با آقایون

25/07/86

آموزش مسائل جنسی به کودکان

23/07/86

آیا ارتباط جنسی در زمان بارداری و تولد فرزند مجاز است؟

21/07/86

اعتراف کردن  و حفظ حریم یکی از رموز زندگی زناشوئی

19/07/86

بزرگترین اشتباهات خانمها در روابط

17/07/86

پرسش و پاسخ درباره تالاسمی

14/07/86

تبخال ناحیه تناسلی

12/07/86

تدابیر مردان در همسرداری

9/07/86

سفلیس  و درمان آن ؟

3/07/86

بررسی رابطه جنسی از راه مقعد و عوارض پزشکی و احکام شرعی آن

1/07/86

برخوردها و رفتارها در 6 ماه آغاز زندگی

31/06/86

استمنا یا اونانیسم یا ماستور باسیون یا خود ارضایی

29/06/86

بیماری هایی که از طریق مقاربت جنسی منتقل می شوند چه هستند؟

28/06/86

روشهای عذرخواهی

26/06/86

صحت بکار بردن واژه ی دوست دارم   ؟

25/06/86

توصیه های ایمنی در شوهر داری

22/06/86

سوالات رایج و مهم در مورد هپاتیت

20/06/86

ضعف فیزیکی در آلت جنسی مردان و استفاده غلط از برخی داروها

19/06/86

عشـق مـیـان دو فـرد

16/06/86

نقش عوامل جسمانی و ژنتیکی در ازدواج 

14/06/86

مراقبه ( آرامش روحی ،امواج آلفا )

11/06/86

قدرت جنسی مردان در طول سالهای عمر

7/06/86

9 حرفی که زنان نباید به شوهرانشان بزنند!

5/06/86

5 اشتباه بزرگ مردان در اولین ملاقات

2/06/86

ازدواج -سن مناسب معیار مناسب و انگیزه ازدواج در افراد مختلف 

1386/05/29

لقاح و باروری   

1386/05/27

ارگاسم طولانی و روشهای جلوگیری از  انزال زود رس  در مردان   

1386/05/26

روشهای تعیین جنسیت نوزاد   

1386/05/24

دوران قاعدگی وتوصیه های بهداشتی   

1386/05/22

خانمها چگونه در امر ازدواج پیش قدم باشند   

1386/05/19

ازدواج در ضرب‌المثل‌های جهان   

1386/05/17

نادانستنیها در مورد انزال در خانمها   

1386/05/16

آزمایش هاای قبل از ازداواج   

1386/05/14

زنان و برون ریزی مایعات از واژن  در هنگام ارگاسم   

1386/05/12

رسم و رسوم ازدواج   

1386/05/10

5 اشتباه زنان که باعث تنها ماندن آنها میگردد   

1386/05/08

چه زمانی باید به فکر انتخاب همسر باشیم ؟   

1386/05/05

آزمایش یک ماده ایمنی در اسپرم در مورد عقیم بودن یا نبودن مردان   

1386/05/03

چگونه در انتخاب عشق اشتباه میکنید   

1386/05/01

انحرافات جنسى ، احکام اسلام و  راه درمان انحرافات جنسی

29/04/86

جلوگیری ازکم شدن تمایلات جنسی در زندگی زناشوئی

اسفند ماه 86

 تکنيک کِگِل يا تمرين های عضلات کف لگن در مورد خانم‎ها و آقايان

اسفند ماه 86

بدخلقي زنان عامل ژنتيكي دارد

اسفند ماه 86

تعریف سزارین ، علل انجام آن ، مزایا و معایب و عوارض انجام عمل سزارین

اسفند ماه 86

كم كردن ميل جنسي زنان و مردان براي كنترل آن

اسفند ماه 86

مراحل هيجان جنسي

اسفند ماه 86

آميزش دردناك در مردان

اسفند ماه 86

سونوگرافي چيست ؟ و فوايد آن در دوران بارداري

اسفند ماه 86

12 راه براي خواستگاري كردن

اسفند ماه 86

دستگاه تولید مثل زنان

اسفند ماه 86

رفتار جنسي ناسالم (UnsafeSex) و رفتارهاي جنسي پرخطر كدامند؟

اسفند ماه 86

نا گفته هاي زنا شوئي

اسفند ماه 86

مقابله با پايان يافتن يك رابطه

اسفند ماه 86

10 دلیل برای اینکه چرا خانم ها تمایلی به مقاربت ندارند

اسفند ماه 86

توجه بيشتر به دوران نوجواني پسرها

اسفند ماه 86

تصور های اشتباه در مورد ارگاسم

بهمن ماه 86

چگونه انتقاد جنسي را بپذيريم؟

بهمن ماه 86

چگونه انتقاد جنسي را مطرح كنيم ؟

بهمن ماه 86

بدون پشيماني و حسرت زندگي كنيد

بهمن ماه 86

دانستنيهاي لازم در مورد اسپرم و مني

بهمن ماه 86

داروی معجزه آفرین برای ترمیم پرده بکارت دختران ابداع شد

بهمن ماه 86

بازسازی اعتماد در روابط 

بهمن ماه 86

دیس پارونی ( مقاربت دردناک در زنان ) چیست و چه باید کرد ؟

بهمن ماه 86

علت نگراني آقايون از سرسپردگي و دادن تعهد

بهمن ماه 86

رابطه جنسي در زمان بارداري و تولد فرزند

بهمن ماه 86

چرا خانم ها نباید با آقایون متاهل ارتباط برقرار کنند؟ 

بهمن ماه 86

گزارشي در مورد تعداد زوجيت ( چند زني)

بهمن ماه 86

افسردگی پس از وضع حمل باید جدی گرفته شود

بهمن ماه 86

شخصيت خود را كشف كنيد

بهمن ماه 86

رژیم گرفتن در هنگام بارداری خطر مرده زایی و زایمان زودرس را افزایش می دهد

ديماه 86

تاثير افسردگي بر رابطه جنسي در زندگي زناشويي

ديماه 86

اختلال هاي جنسي

ديماه 86

هشدارهاي جدي براي جلوگيري از تجاوزات جنسي

ديماه 86

روش پيشگيري از بارداري

ديماه 86

بستن لوله هاي زنان مزايا و معايب

ديماه 86

دلواپسيهاي دوره نامزدي

ديماه 86

ارتباط رابطه جنسی و بارداری

ديماه 86

HIV ( ايدز ) چيست؟

ديماه 86

مرزهاي ميان فردي

ديماه 86

40 درصد زنان ايران اختلالات جنسي و 10 درصد مردان ناتواني جنسي دارند

ديماه 86

صداقت احساسی و نقش آن در زندگی

ديماه 86

علت شکست در برخی ازدواج‌ها

1386/04/28

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۷ساعت 1:30  توسط علي سلطاني مجد  | 

خانم ها چه خصایصی را دوست دارند

1386/04/25

شناخت تفاوت ها زنان و مردان و احترام به آن

1386/04/22

آمیزش جنسی در دوران بارداری

1386/04/21

چرا مردان متاهل ، مردان مجرد را از ازدواج نهی می کنند؟

1386/04/19

کودکم چگو نه رشد می کند ؟!.

1386/04/17

آنچه دختران تمایل دارند پسران بدانند

1386/04/15

X-tasi  عملکرد مخرب قرصهای روان گردان اکستازی

1386/04/12

رازداری

1386/04/10

زن ... مرد ... خود ارضائی

1386/04/08

زنان قربانیان خشونت ( حادثه ای تلخ و تکان دهنده)

1386/04/05

طلاق و مسائل پیرامون آن

1386/04/04

آیا زنان هم مانند مردان شبها خواب میبینند و ارگاسم میشوند؟

1386/04/01

قدرت بی نهایت بشر

1386/03/30

عندالاستطاعه یا روشی جهت رفع مشکل مهریه و قوانین جدید

1386/03/28

زن مرد مشاجره

1386/03/25

خیانت مشروع ـ عشق نامشروع

1386/03/23

بهبود روابط زناشویی

1386/03/21

خواسته های جنسی خود را  بیان کنید

1386/03/18

پوست خود را چگونه مرطوب نگه داریم(نکات بهداشتی)

1386/03/15

برخی دیگر از عوارض خود ارضایی یا استمناء  مقاله تکمیلی؟

1386/03/14

کودک آزاری

1386/03/13

عشق افراطی و اعتیاد به عشق

1386/03/11

بیماری صبحگاهی یا ویار - Morning Sickness

1386/03/09

چگونه میتوانید مرد ایده آل همسرتان باشید؟

1386/03/07

سایر اختلالات ارگاسمی

1386/03/04

ترس زنان از اولین رابطه جنسی با همسرخود و پایان باکرگی-شب زفاف

1386/03/02

زنان و یائسگى - نیمه دوم زندگى زنان

1386/02/31

جنجال بر سر هورمون‌‌درمانی جانشین

1386/02/30

هفت دلیل دلزدگی جنسی خانم ها

1386/02/28

مراحل و واکنشهای  عصبی و فیزیکی  روابط جنسی از لحظه شروع تا آخر

1386/02/26

ما باید مسایل جنسی را از چه کسانی یاد بگیریم

1386/02/23

چرا دختران جوان دوست دارند آرایش کنند؟

1386/02/20

تناسب جسمی

1386/02/17

زنان و دلیل ارگاسمهای کوتاه مدت

1386/02/14

مقاربت در سنین بالا

1386/02/12

اطمینان از پیشنهاد ازدواج به شما از جانب طرف مقابل

1386/02/10

چگونه با تجاوز مقابله کنیم

1386/02/07

3 نکته کوتاه ولی کاملاً مهم در امور جنسی

1386/02/05

زنان و تظاهر به ارگاسم شدن در آنها

1386/02/03

ویاگرا: خطرناک است، با احتیاط میل شود

1386/02/01

تغییرات حاصل از بلوغ در پسران تولید اسپرم ،تفییرات ظاهری،نعوظروی

1386/01/28

چگونه باید از همسرتان حمایت کنید

1386/01/27

چگونه زمان نامناسب در رابطه جنسی عامل نابودی علاقه میگردد

1386/01/24

معاینه پزشكي پرده بکارت

1386/01/21

زنان و شناسایی رویاهای جنسی آنها

1386/01/19

آمنوره چیست؟

1386/01/17

آسیب در دستگاه تناسلی مرد

1386/01/14

علائم علاقه مندی زنان

1386/01/12

کلامیدیا شایع ترین بیماری مقاربتی

1386/01/10

امکان بارداری در زمان عادت ماهیانه زنان و دختران

1386/01/09

مقایسه بین زن و مرد

1386/01/06

هرگز همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید.

1385/12/28

چگونه شوهرتان را مجذوب خود کنید؟

1385/12/26

10 واقعیت اساسی درباره ازدواج

1385/12/25

یائسگی: هورمون ها، میل جنسی و شما

1385/12/24

برخورد با ناهمگونی در امیال جنسی

1385/12/22

10 دروغ مردان به زنان

1385/12/18

چرا زنان و دختران ایرانی در جامعه احساس نا امنی می کنند

1385/12/16

علل کاهش میل جنسی و درمان آن

1385/12/14

10 دروغ زنان به مردان

1385/12/11

زنان ایرانی با حقوق خود آشنا شوید

1385/12/10

انزال زود رس قسمت سوم

1385/12/08

چرا خانم ها قدم اول را بر نمیداند؟

1385/12/07

4هفته اول آشنایی  در دوران نامزدی

1385/12/04

انزال زود رس قسمت دوم

1385/12/01

دوستیهای بی پایه و اساس

1385/11/29

انزال زود رس قسمت اول

1385/11/26

تفاوت های احساسی بین زن و مرد

1385/11/23

10 ژست آسان برای خوشحال نمودن همسر

1385/11/20

شایع ترین اختلالات جنسی در بانوان

1385/11/16

خودارضائی ( استمناء)و تاثیرات  جسمی و روحی آن بر زندگی زناشویی

1385/11/13

10 تصور غلط آقایان از خانم ها

1385/11/10

آیا مردان نیز دوره هایی دارند؟

1385/11/07

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۷ساعت 1:29  توسط علي سلطاني مجد  | 

حرفهایی که زنان نباید به شوهرشان بزنند

1385/03/30

محافظت در برابر حاملگی ناخواسته

1385/04/03

کنترل امیال جنسی بدون سرکوب آنها

1385/05/02

دانستنی هایی در باره سقط جنین

1385/05/07

دوستیهای اینترنتی و عواقب آن

1385/06/02

تربیت فرزندان

1385/11/05

حقایقی تلخ در مورد مردان

1385/11/02

اسرار مربوط به روابط جنسی خانمها

1385/10/29

طلاق و آثار سوء آن به روی فرزندان

1385/10/27

ختنه شدن دختران در بعضی از مناطق جنوبی ایران

1385/10/25

عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط نا سالم میان دختر و پسر

1385/10/22

با شکست در عشق چه باید کرد

1385/10/18

روشهای غلبه بر وسوسه های شیطانی

1385/10/14

آیا آقایون میتوانند دربیان احساسات بشما اعتماد کنند؟

1385/10/11

خیانت جنسی یا احساسی: کدام خطرناک تر است؟

1385/10/09

نکاتی در مورد مشاوره های زناشویی

1385/10/02

تعرضات جنسی

1385/09/27

رفتارهای غلط جامعه در برابر افرادی که اقدام به طلاق نموده اند

1385/09/24

لزوم به تعویق انداختن رابطه جنسی

1385/09/21

عمده ترین مشکلات زوجهای جوان بعد از ازدواج

1385/09/19

چگونه به دوستانمان بگوییم "نه"؟

1385/09/17

آشنایی با برخی اصطلاحات

1385/09/16

هفت راه برای افزایش مقدار اسپرم

1385/09/13

سندرم قبل از قاعدگی( premenstrual Syndrom )

1385/09/11

وقتی شما گرم هستید اما همسرتان سرد است

1385/09/09

رابطه جنسي راهی برای بازگرداندن علاقه و احساس به زندگی مشترک شما

1385/09/04

ناتوانی جنسی در خانم ها

1385/09/01

با گذشته جنسی همسرتان چگونه برخورد کنید؟

1385/08/29

چگونه مردان را برای خود نگه داریم...!

1385/08/26

بررسی شخصیت افراد افراطی در مبارزه با سکس ...

1385/08/24

مردان را بهتر بشناسیم

1385/08/23

تاثيرات رابطه جنسی در زندگی زناشویی

1385/08/21

" ریپکس " آلت تناسلی مردان را تکه تکه می کند

1385/08/17

قول ازدواج ابزاری برای ارضای جنسی پسرها...!

1385/08/15

اطلاعات جامع تر در مورد نقطه جی G-spot

1385/08/14

نقش عوامل فرهنگی در ازدواج

1385/08/13

10 نشانه حاملگی

1385/08/10

سرد مزاجی زنان

1385/08/07

شیوه های خودبهسازی یاشیوه های افزایش عزت نفس (1)

1385/08/05

آزار دهنده ترین کارهایی که خانم ها انجام میدهند

1385/08/02

بزرگترین ضعف یک زن چیست

1385/07/27

10 نشانه خیانت در زنان

1385/07/21

منظور واقعی خانم ها از آنچه که به زبان می آورند

1385/07/15

خون در اسپرم(همواسپرمیا)

1385/07/11

علائم علاقه مندی زنان

1385/07/09

آیا خودارضایی عامل اصلی بروز مشکلات جنسی ماست؟

1385/07/04

چگونه مردان را در هنگام رابطه جنسی بهتر بشناسیم؟

1385/07/01

خود نمایی زنان  و تفاوت رفتاری زنان و مردان

1385/06/29

ویاگرا (دارویی برای نعوظ آلت مردانه)

1385/06/26

علم آرایش

1385/06/15

کاهش میل‌جنسی در اثر حساسیت فصلی

1385/06/12

انتخاب همسر  و ازدواج

1385/06/09

مفهوم بلوغ

1385/06/08

بیماری واریکوسل چیست؟

1385/05/30

ده خصلت خانم ها

1385/05/27

9 انگیزه غلط برای ازدواج

1385/05/24

آرایش زنان

1385/05/20

بهداشت جنسی خانم ها  ( نقل از دکتر سمانه علیمرادی)

1385/05/17

وقتی بچه ها سوال جنسی می پرسند (دکتر بازی در کودکان)

1385/05/04

انتظارات رفتاری و اخلاقی یک مرد از همسر خود

1385/04/27

شناخت انواع ناتوانی های جنسی بخش اول

1385/04/24

تغییر رفتار آقایان قبل و بعد از ازدواج

1385/04/22

ارگاسم طولانی و   انزال زود رس

1385/04/19

مو زدائی با روش لیزر درمانی

1385/04/17

تفاوت میان دوست داشتن ، عشق و وابستگی در روابط دو جانبه

1385/04/15

نقطه جی چیست ؟

1385/04/13

 10جمله ای که آقایون از شدنیدنش وحشت دارند

1385/04/09

زنانی که از ازدواج می ترسند…

1385/04/08

شب عروسی و مباحث پیرامون آن

1385/04/06

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۷ساعت 1:28  توسط علي سلطاني مجد  | 

بیماریهای مقاربتی

1384/06/01

عشق در روابط جنسی

1384/06/01

عوامل بوجود آورنده بیماری ایدز

1384/06/01

قائدگی در زنان Period

1384/06/01

نشانه ارضاء شدن در مردان

1384/06/01

نشانه ارضاء شدن در زنها

1384/06/01

بعد از خروج  اسپرم چه مقدار انرژی به هدر میرود؟

1384/06/03

انزال زودرس در آقایان

1384/06/05

ویروس اچ آی وی از چه راهایی سرایت میکند؟

1384/06/12

اختلالات جنسی

1384/06/12

دین با آموزش مسائل جنسی مشکل ندارد

1384/06/13

انتظار زنان از شوهر هنگام برقراری رابطه

1384/06/15

فعالیت جنسی در دوره بارداری

1384/06/16

معاینه شخصی بیضه (T.S.E)

1384/06/17

آن سوی زفاف

1384/06/18

نقش مردان در زندگی زناشویی

1384/07/05

مرکز ج (G.spot)در مردان کجاست

1384/07/06

انزال زودرس

1384/07/08

مشاوره ازدواج

1384/07/10

آیا امکان تنگتر کردن  دهانه واژن وجود دارد؟

1384/07/11

آیا خانمها انزال میکنند؟

1384/07/14

اهمیت لامسه در روابط زناشویی

1384/07/16

حقایقی در مورد پستان

1384/07/22

احتمال حاملگی در دوران عادت ماهانه!

1384/07/30

اعتیاد به رابطه جنسي

1384/08/08

عشق در روایط زنااشویی؟

1384/09/10

آشنائی با امیال زنان

1384/09/15

14 راز موفقیت و کامیابی جنسی

1384/10/02

چه زمانی بهترین موقع برای باردار شدن ميباشد؟

1384/10/29

شناسایی کاندوم استاندارد

1384/11/13

ارگاســــــــــم در خانم ها

1384/12/05

چند نکته در مورد ماساژ

1384/12/08

اطلاع رسانی در مورد بیماری

1384/12/12

هماهنگی بین زوجین برای برقراری رابطه جنسی

1384/12/24

روابط دوستي بين دو جنس مخالف

1384/12/24

تنوع در انجام رابطه جنسی برای زوجین امریست الزامی

1384/12/26

پاسخ به سوالهای مکررآقایان در مورد انزال زودرس؟

1384/12/26

نگاهی دیگر به شب زفاف و مسائل مربوط به آن

1384/12/27

حاملگی و مقاربت

1384/12/28

آیا پسرها بیشتر از دخترها می فهمند

1385/01/01

مواردی در مورد فتیش

1385/01/04

سلامت پستانها ویژه خانمها

1385/01/08

شناخت پسرها در دوره های مختلف (ویژه خانمها)

1385/01/12

پستانها و زیبا نگه داشتن و سلامت آنها-ویژه خانمها

1385/01/16

مواردی را که برای زیبا نگهداشتن باید اجتناب کرد

1385/01/31

تماس جنسی از راه دهان و خطر HIV

1385/02/01

آموزش مسائل جنسی به کودکان قسمت اول

1385/02/03

آموزش مسائل جنسی به کودکان قسمت دوم

1385/02/05

پایان صحبتهای دخترانه   

1385/02/16

ازدواج در سنین کم و مشکلات آن

1385/02/30

خود ارضایی (استمناء) ، راه درمان و عوارض آن

1385/03/01

ارضاءْ، اُرگسم، چیست و کیْفِ وقوع آن در زن و مرد چگونه است ؟!

1385/03/03

زن ،مرد نحوه درخواست

1385/03/04

مصرف چه نوع خوراکیها و غذاهایی قبل و بعد از رابطه جنسی اهمیت دار

1385/03/06

درد و ناراحتی در برقراری رابطه جنسی برای زوجه

1385/03/09

اسپرم و دصد حاملگی

1385/03/11

منظور از قومیت رابطه جنسی چیست؟

1385/03/12

علل و چگونگی پیدایش و تداوم ختنه زنان

1385/03/15

ترشحات غیر طبیعی مهبل

1385/03/17

احساس درد در زمان رابطه جنسی

1385/03/21

آرایش لبها

1385/03/24

حرفهایی که زنان عاشق شنیدنشان هستند

1385/03/25

لقاح و باروری( آبستنی، بارداری ،جنین ،جفت،اسپرم)

1385/03/27

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۷ساعت 1:27  توسط علي سلطاني مجد  | 
اين وبلاگ مربوط به پايگاه اينترنتي تنظيم خانواده ميباشد

ساير لينكهاي ما

www.asheghi4u.net

www.tanzimekhanevadeh.ir

http://asheghi4u.blogsky.com

http://asheghi4u.blogfa.com

 

پس از طراحي قابل ويژه اين وبلاگ فعاليت خود را اغاز مينمائيم.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم شهریور ۱۳۸۷ساعت 14:45  توسط علي سلطاني مجد  |